Į Maljorką – bet kuriuo metų laiku

Saulėtoji Maljorka daugelio yra vadinama atostogų sostine. Mat šioje Balearų salynui priklausančioje saloje visais metų laikais galima ilsėtis ir grožėtis kerinčiais, įspūdingais salos vaizdais. Į Maljorką kelionės per savo gyvenimą užsinori dažnas keliauti mėgstantis asmuo. Ši Viduržemio jūroje „plūduriuojanti“ sala išties turi kuo nustebinti tiek mažus, tiek didelius, tiek poilsio ištroškusiuosius, tiek aktyvių pramogų pasiilgusiuosius. Taigi jeigu ketinate smagiai praleisti savo atostogų dienas, nešvaistykite laiko veltui ir ryžkitės kelionei į šią įspūdžių kupiną salą. Tai didžiausia visos Ispanijos sala, svetinga savo žmonėmis, gamtos kūriniais ir, žinoma, klimatu. Visai nesvarbu, kuriuo metų laiku atvyksite į salą – čia visuomet pasisemsite jeigu ne švelnaus jūros smėlio, tai begalę nuostabių akimirkų, kurias suteikia įstabūs salos vaizdai.

Magnolijų žydėjimas

Nors dažnas viliasi atostogauti vasarą, vis dėlto ne visiems pavyksta turėti atostogas šiuo metų laiku. tačiau net jeigu jūsų atostogos prasideda sausį, neverta dėl to liūdėti. Maljorka – tai kraštas, kuris pradžiugins bet kuriuo metų laiku. Ypač jeigu esate aktyvių atostogų mėgėjas, nemėgstate nuolat sėdėti ar gulėti vienoje vietoje, tuomet ši Ispanijos sala – kaip tik jūsų atostogų planams.

Vyraujantis Viduržemio jūros klimatas, kontrastingas kraštovaizdis suteikia galimybę tiek salos gyventojams, tiek vietos svečiams mėgautis šiuo kraštu ištisus metus. Tad jeigu atostogaujate žiemą, Maljorkoje, kur žiemos būna gana švelnios, galite užsiimti širdžiai malonia veikla: grožėtis gamta, gėrėtis kerinčiais kraštovaizdžiais, mėgautis vietos gyventojų svetingumu.

Maljorkos žiema – kaip ir Lietuvoje – trunka tris mėnesius: gruodį, sausį ir vasarį. Tačiau čia žiemos kitokios negu pas mus. Vidutinė aukščiausia temperatūra siekia apie 14 laipsnių šilumos, taigi, nors tokia šiluma nemasina pagulinėti paplūdimyje, tačiau suteikia galimybę pasigrožėti, pavyzdžiui, žydėti pradedančiomis magnolijomis. Aktyviai laiką leidžiantys turistai turi progą palaipioti kalnų trasomis, pavažinėti dviračiais. Beje, į Maljorką treniruotis atvyksta netgi profesionalūs dviratininkai. Taigi ir žiemą šiame saulės lepinamame krašte galima atrasti įvairių smagių užsiėmimų. Galiausiai bet kada galima pasigrožėti kerinčio grožio salos gamta, pavažinėti kalnų serpantinais, pasivaišinti išskirtinio skonio jūros gėrybių patiekalais.

Kintantis kraštovaizdis

Maljorka žavi daugelį, ypač saulės ir šilumos mėgėjus. Mat šioje saloje per metus būna 280 saulėtų dienų. Vasara saloje prasideda birželį ir tęsiasi iki rugsėjo. Tačiau veiklos šiame krašte nestinga ištisus metus.

„Marineland“ – zoologijos sodas ir akvariumas, žavintis ir mažuosius, ir suaugusiuosius. Čia galima išvysti įvairių gyvūnų, žuvų, paukščių, primatų. Kerintis spalvingųjų papūgų šou, delfinų ir ruonių pasirodymai bei kiti dresuoti gyvūnai suteiks daug smagių ir nepamirštamų akimirkų. Taip pat šiame zoologijos sode ir akvariume apstu jūros gyvūnų, tokių kaip rykliai, tropinės žuvys, pingvinai. Ne ką prastesnį įspūdį palieka ir tropiniai paukščiai, įvairūs primatai. Puiki diena garantuota šiame zoologijos sode ir akvariume.

Dar vienas įdomus ir žavintis Maljorkos bruožas – jos sparčiai kintantis kraštovaizdis. Keliaudamas vos spėji grožėtis: čia palmių giraitės, čia jau spygliuočiais apaugusios kalvos. Kaktusų sąžalynai atima žadą, bet juos staiga keičia ganyklos, kuriose ganosi nuo molėtos žemės rustelėjusios avys.

Gamtos mylėtojai ryžtasis iš arčiau susipažinti su Maljorkos flora bei fauna ir traukia į safarį. Šios kvapą gniaužiančios kelionės metu iš arti galima pamatyti beždžionių, kurių, beje, patariama pasisaugoti. Nors dažniausiai jos sulaukia daugiausia susidomėjimo dėl savo primityvaus būdo, linksmų grimasų, žaidimų ir peštynių. Taip pat safario metu galima išvysti žolę rupšnojančių antilopių, zebrų, prižiūrinčių jauniklius, stručių, emų, žirafų, raganosių, begemotų, mirkstančių balose, flamingų, vaikštinėjančių po pelkes ir kitų egzotinių grožybių.

Taigi Maljorka žavi ne tik savito grožio paplūdimiais, bet ir kerinčiais vaizdais – kalnais, uolomis, tarpekliais, egzotiniais gyvūnais bei augalais.

Derliaus nuėmimas

Alyvuogės, vynuogės – tai augalai, kurie lietuviams asocijuojasi su kitais kraštais. Kaip įprasta, ruduo – derliaus nuėmimo metas. Maljorka nėra išimtis. Nors augalai čia kiti negu Lietuvoje, jų derlius taip pat nuimamas rudenį. Todėl šioje Ispanijos saloje smagiai laiką praleisti galima ir tuomet, kai Lietuvoje lyja rudeniniais lapais. Maljorkoje ruduo taip pat būna, jis trunka maždaug du mėnesius – spalį ir lapkritį. Lietaus, netgi potvynių tikimybė šiais mėnesiais Maljorkoje – didelė. Tačiau nepaisant to, būna ir gražių, saulėtų dienų. Tad jeigu nepavyko suplanuoti poilsinės kelionės į Maljorką šiltuoju sezonu, galite vykti rudenį. Kerinti gamta, verdantis naktinis gyvenimas padės pabėgti nuo įprastos kasdienės rutinos ir pasimėgauti atostogų akimirkomis. Juolab kad visuomet įdomu tai, kas dar nematyta, nelytėta, negirdėta.

Rudenį Maljorkoje vis dar galima pasimėgauti paplūdimiais, pasimaudyti jūroje, ir žmonių šiuo metų laiku būna gerokai mažiau nei sezono metu. Be to, ruduo yra puikus metas mėgautis gamta, aktyviomis pramogomis. Taip pat gali pasitaikyti proga patiems sudalyvauti nuimant vynuogių ar alyvuogių derlių. Vėsesniais rudens vakarais Maljorkoje galima pasimėgauti karštu „Sangrios“ vynu ir puikaus skonio jūros gėrybių patiekalais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos