Kelionės į Egiptą

Visada mus žavi tolimi kraštai ir tai, ko mes neturime čia, Lietuvoje. Daug smėlio, saulės ir mėlynas, mėlynas vanduo. Atrodo imk ir pasinerk į tos šalies pažinimą visu pajėgumu, taip, tai Egiptas. Pasiėmęs žemėlapį matau, tai šiaurės rytų Afrikos valstybė, net įsivaizduoju kaip ten keliauju. Matau baltą smėlį, palmes ir neapsakomo grožio vandenį. Egiptas garsus ir senųjų civilizacijų palikimu bei pasaulyje seniai išgarsėjusiais istoriniais paminklais, štai kaip didingai žiūrintis į saulę sfinksas, dykumoje stovinčios piramidės, faraonų kapai, bei šventyklos.

Kelionės į Egiptą

Ar galite įsivaizduoti, kad viskas pastatyta žmogaus rankomis? Aš ne, tikrai negaliu, bet stovint prieš piramidę, suprantu, kad viskas yra kur kas didingiau, nei mes matome paveikslėliuose, kelionių kataloguose, internete ar per televiziją. Tu stovi ir jauti tą jėgą, kurią sudėjo dirbdami žmonės, įvertini jų pastangas ir vargą. Kelionė į Egiptą skirta ne tik poilsiui, kurio visi mes trokštame, bet ir pamastyti, apie savo tikslą žemėje, kas liks po mūsų, ar mes tokie stiprūs, kaip, kad jie, kurie statė šiuos pasaulio stebuklus. Tai kelionė į savęs atradimą, persipynusį su neįkainojamu gamtos grožiu, istorinėmis vertybėmis, civilizacijos atsiradimu, žmonėmis.

Šventyklose galima grožėtis milžiniško aukščio skulpūromis, piešiniais ant sienų. Viskas padaryta žmogaus, kiekvienas ženklas turi savo prasmę. Didingose šventyklose ir kitose istorinėse Egipto vietovėse kasmet apsilanko milijonai žmonių, norėdami pamatyti žmogaus rankomis pastatytus stebuklus. Kiekvienas jų atranda vis kažką naujo sau, iš keliones grįžta praturtėjęs viduje ir atsipalaidavęs.

Egiptas

Kelionė į Egiptą žavi ir nardymu Viduržiemio jūroje bei Raudonojoje jūroje, nepaprasto grožio koralai, vandens gyvūnijos pasaulis, atsiribojimas nuo žemės ir plūduriavimas tarp tau nežinomo pasaulio. Krištolo skaidrumo vandenyse galima išvysti delfinus, rajas, tunus bei barakudas, įvairiaspalvę atogrąžų jūros augaliją ir gyvuniją. Tu gali nardyti negiliuose vandenyse arba pasirinkti nerti į tamsiąsias gelmes, į tikrąjį povandeninį pasaulį.

Nesibaigiančiu gyvenimo srautu ir triukšmu pagarsėjęs Kairas, Egipto sostinė. Būtent čia galime atrasti jau minėta Sfinksą bei Gizos piramidę. O naktį traukiniu keliauti ir pažinti, kitus Egipto savitus miestus. Tokį kaip Asvanas, tai puiki vieta ištirti vietinių žmonių gyvenimą apsilankius Nubijos kaim, skanaujant tradicinius patiekalus. Taip pat galime aplankyti Abu Simbel šventyklą. Iš Nubijos galime pasirinkti kelionę žemyn Nilu, su tradiciniais patiekalais ir dainomis. Jus pakerės mintis, kad galėsite naktį praleisti denyje ir žavėtis žvaigždėtu dangumi. Galėsite pasivaikščioti Karnako šventyklų komplekse arba pasirinkti neįtikėtiną kelionę asilu į Luksoro Karalių slėnį. Verta aplankyti Aleksandriją, tai dar vienas Egipto miestas. Jame aplankyti katakombas arba grožėtis Aleksandrijos bibliotekos modernia architektūra. Egzotiška Sivos oazė kvies pasivaikščioti tarp dykumos kopų, smėlynų, naršyti labirintus po sodraus smėlio rojų, o savo nuovargį nuplauti Kleopatros vonioje. Grožėsimės apsaugotose nuo vėjo, Vakarų dykumos kopomis, turėsime nepamirštamą vakarą kempinge prie baltosios dykumos.

Keliones

Kelionės į Egiptą tikslas pasiektas, žiūrėdami į žemėlapį mes ne tik apkaliavome visą smėlio šalį, prisiminėme tai ką ten jautėme ir patyrėme, bet ir galėjo pasvajoti tie, kurie dar nebuvo. Susižavėti šia šalimi gali kiekvienas, turintis norą patirti kažką naujo ir pasinerti į mums kitokį pasaulį. Tai viena didelė šventykla kiekvienam iš mūsų norint atgauti jėgas, susilieti su gamta, patirti čionykščių žmonių gyvenimo ypatumus bei įgyvendinnant savo tikslus. Ar tu jau pasiruošęs keliauti į Egiptą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kategorijos